Kalem standı

Hayatımızda oldukça önemli yer kaplayan kalemler bizlere ulaşmadan önce bir çok işlemden ve kontrollerden geçiyor ve bize bu işlemlerin sonunda ulaşıyor. Üretilmiş olan kalemler bizlere ulaşmadan önce üretim aşamasından geçtikten sonra toptancı bayiye gidiyor ve ondan sonra bizlere ulaşması için genellikle kırtasiyelere gönderiliyor. Peki bu kırtasiyelerde kalemler nasıl satılıyor,? Kırtasiyelerde kalemler hangi bölümde satılıyor?

 

f:id:ambergibson:20171101210611j:plain


Kalemler kırtasiyelere uşaltıktan sonra kendilerine ait olan, kırtasiyelere de üretici kalem firmasının sağladığı veya kırtasiyenin kendisinin yaptırdığı stantlar üzerinde bizlere sunuluyor. Bu stantlar tamamen pleksi malzemesinden imal ediliyor. Standların ana malzemesi olan pleksi renkli veya renksiz, saydam, yarı saydam, veya geçirgen olmayan türleri olduğu için bir çok sekilde kalem stantları karşımıza çıkıyor. Kalem Standı larının pleksi malzemeden yapılış nedeni ise camdan veya mobilyadan kat ve kat dayanıklı olmasıdır. Kalem stantları sürekli dizayna göre yer değiştirebildiği için olası düşme ve yıpranmalara karşı pleksi malzemesinden imal edilerek kullanılıyor.


Kalem stantları çoğunlukla renkli ve dizayna uygun şık bir görünüme sahiptir. Bu görünüme sahip olmasının nedeni ise yapılan malzeme yani pleksi olmasıdır. Pleksi malzemesi the girl's renkte ve the girl's şekle uygun üretilebilmektedir. Pleksi home üretilen kalem standları bulunduğu ortam içerisinde oldukça kaliteli, şık ve güzel bir görünüm oluşturmaktadır. Pleksi malzemesinden sadece kalem standı değil bir çok ürün standı da yapılmaktadır. Örneğin masanızın üzerinde duran kalemliklerin çoğuda pleksi malzemesinden imal edilmiştir